Elektryczne ogrzewanie podłogowe jest coraz bardziej popularne wśród osób budujących nowe domy.

Po części przyczyniła się do tego popularyzacja fotowoltaiki umożliwiająca produkcję „własnego” prądu ze słońca oraz nowe przepisy dotyczące energooszczędności budowy nowych budynków jednorodzinnych.

Jednak największymi zaletami elektrycznych systemów ogrzewania podłogowego są:

  • niższe niż w przypadku konkurencyjnych systemów koszty inwestycyjne, wysoka trwałość i niezawodność (20-letnie gwarancje producentów na kable i maty grzejne),
  • równomierny rozkład temperatur w ogrzewanych pomieszczeniach,
  • łatwa regulacja temperatury w każdym z pomieszczeń,
  • brak cyrkulacji kurzu,
  • brak smogu,
  • brak kotłowni, kominów,
  • brak konieczności corocznych przeglądów kominiarskich, zamontowanych pieców, itp.

Wymienione zalety powodują, że elektryczne ogrzewanie podłogowe może być nie tylko w trakcie inwestycji, ale również w łącznej eksploatacji na przestrzeni lat najlepszym rozwiązaniem grzewczym. Dla nowych budynków rekomendujemy wykonanie elektrycznego ogrzewania podłogowego w wersji akumulacyjnej, w której instalacja pracuje w okresie tzw. drugiej taryfy z tańszym prądem w tej taryfie, akumuluje ciepło w posadzce i oddaje to ciepło w pozostałych okresach.

Warto też zwrócić uwagę na elastyczność i decentralizację systemów elektrycznego ogrzewania podłogowego, nie mając jednego centralnego źródła ciepła (piec gazowy, pompa ciepła, kominek). Możemy załączyć ogrzewanie w dowolnym pomieszczeniu w zależności od naszych potrzeb, bez konieczności uruchomienia całego systemu. Jest to szczególnie przydatne w łazienkach w okresach przejściowych (koniec wiosny, początek jesieni).

Zobacz nasze realizacje

Ogrzewanie podłogowe

Ogrzewanie akumulacyjne płyty fundamentowej

Przewiń do góry